محل تبلیغات شما

پیش از این کتاب "ما یک نفر" رو با ترجمه ی کیوان عبیدی آشتیانی از سارا کروسان خونده بودم. خب بی شک دلم می خواست این یکی کتاب از این نویسنده رو هم با ترجمه ی خودش بخونم، چون به نظرم تو حیطه ی کودک و نوجوان هیچکس به گرد پای ترجمه هاش هم نمی رسه.
"وزن آب" هم توی لیست کتاب هایی بود که فقط به خاطر اسمش خریدمش، چون اگه منِ این روزها نبود عمرن کتابی از هوپا تهیه می کردم. اما شگفتا که این کتاب خوب از آب دراومد، یا بهتره بگم حداقل من دوستش داشتم. تا اومدم طعم خوشایندشو بچشم و کیف کنم امروز ساعت هشت صبح تموم شد. صبح هایی که بر خلاف عرف خودم! یه کمی زودتر پا میشم کتاب می خونم تا چشمام دوباره گرم شن و چند ساعت دیگه بخوابم و خدایی نکرده کوآلا بودنم زیر سوال نره!
وزن آب در مورد دختر و مادریه که پدر خانواده خیلی راحت، به راحتی آب خوردن ترکشون کرده رفته و فقط دو خط نامه از خودش به جا گذاشته :"من رفتم انگلیس". سارا کروسان تمام دغدغه ها و رنج های این مادر و دختر رو وقتی به کشوری غریب کوچ می کنن تا پدر رو پیدا کنن به صورت شعر نوشته و شاید یکی از دلایل زود تمدم شدن این کتاب هم همین باشه ولی چیزی از پر مغز بودنش کم نمی کنه، من واقعن دلم نمی خواست این کتاب تموم شه چون به تک تک چیزهایی که باید پرداخته شده بود.
تو این حین کاسینکا مجبوره به مدرسه ی جدید بره و این خودش یه عالم چالش سنگین دیگه توی زندگیش به وجود میاره و اون برای مبارزه با تمام سختی هایی که گریبانگیر یه نوجوان می تونه بشه خودشو به دل آب می سپره، توی تیم شنای مدرسه ثبت نام می کنه و تا می تونه شنا می کنه.عین یه ماهی آزاد و رها.

درضمن خیالتون هم تخت که کپی رایت این اثر خریداری شده، حلال حلاله!!!

نویسنده: سارا کروسان
مترجم: مریم فیاضی
نشر هوپا
۲۶۰۰۰ تومان

اما چون دکانی نیست تا دوست معامله کند، آدم ها مانده اند بی دوست

انسان‌ها این حقیقت را فراموش کرده‌اند اما تو نباید فراموشش کنی. تو تا زنده‌ای نسبت به چیزی که اهلی کرده‌ای مسئولی

دردا و ندامتا که تا چشم زدیم، نابوده به کام خویش نابوده شدیم ...

کتاب ,هم ,آب ,ی ,رو ,یه ,این کتاب ,ترجمه ی ,چون به ,می تونه ,هایی که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

partdesdela نمایندگی خمین کامپیوتر + اینترنت = پول دانلود آهنگ جدید killtingclamel سایت تخصصی قناری اسلامشهر Management Computer Class starenpamond lnehcyccentge rganozerar