محل تبلیغات شما

واسه کسی که عشق دریا و پری های دریایی و موجودات آبزی داره این کتاب مثل گشت و گذار توی بهشت و کشف چیزهای خوب و تازه ست. واسه من هر صفحه ش خودمو توی دریا غرق کردن بود و پا به پای امیلی توی خشکی راه رفتن و باله به باله ش میون موج ها شنا کردن.دست کشیدن روی فلس های بنفشآبی م که وقتی به قعر دریا می رم به بنفش اولترا و آبی کبود می مونه و موقع آفتاب گرفتن روی صخره های کنار ساحل، به سبزآبی روشن و یاسی متالیک رنگ می بازن. ذوقِ سر در آوردن از حرف و حدیث های اسب های دریایی، و پیدا کردن دوستی مثل شونا که تمام چم و خم دریا رو بلده از معجزه های این کتاب واسه من بود.
ولی واسه کسی که عاشق دریا نیست و پری های دریایی یه قصه ی بچگونه بیشتر براش محسوب نمی شن و با دیدن صدف ها و گوش ماهی ها برق ذوق رو توی چشم هاش نمی شه دید، قرار نیست این کتاب واسش معجزه کنه و وقتی پا توی آب می ذاره به چشم بر هم زدنی پاهاش تبدیل به باله هایی برای شنا کردن بشه. یک روزی بالاخره با هر جون کندنی شده خودمو به دره ی رنگین کمون می رسونم و اون همه رنگ و شگفتی رو انقدر نگاه می کنم تا سوی چشمام بره، بعد به دل آب می زنم و تا همیشه همونجا زندگی می کنم و حتا لحظه ای از دریا دل نمی کَنم مبادا باله هام به پاهایی تبدیل بشن که یه زمانی توی خشکی واسه راه رفتن محتاجشون بودم .
چشمه کوچیکه برامون
ما باید بریم به دریا برسیم.

__هرچی می گردم جلد دو و سه رو برای خرید پیدا نمی کنم تو رو به خدا اگر یافتید به من خبر بدین و مژدگانی دریافت کنین و این عاشق و شیفته ی دریا رو به مراد دلش برسونین!

نویسنده: لیز کسلر
مترجم: سعیدا زندیان
انتشارات قدیانی
چاپ سوم ۱۳۹۲
۱۰۰۰۰ تومان

اما چون دکانی نیست تا دوست معامله کند، آدم ها مانده اند بی دوست

انسان‌ها این حقیقت را فراموش کرده‌اند اما تو نباید فراموشش کنی. تو تا زنده‌ای نسبت به چیزی که اهلی کرده‌ای مسئولی

دردا و ندامتا که تا چشم زدیم، نابوده به کام خویش نابوده شدیم ...

دریا ,های ,توی ,رو ,واسه ,باله ,این کتاب ,دریا رو ,توی خشکی ,آب می ,شنا کردن

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آدم ها از دور دوست داشتنی ترند دفتر وکالت وکیل لیست وکلا نماز باوران نماز یاور M&MSUBTITLE salabulind چت روم گپ تو گپ berdeskbocup عقیق tonodoken پرتوهایی از یک ذهن