محل تبلیغات شما

اون روز یه اتفاقی افتاده بود و داشتم با واو در مورد اینکه هم فلانی حق داره و هم فلانی حرف می زدم. می گفت نه نمی شه یعنی چی که هر دو طرف حق داشته باشن! تازه واو خیلی آدم منطقی ای برای من محسوب می شه که دیدم اونم داره یک طرفه به قاضی می ره و خدارو شکر بحث عوض شد و مجبور نبودم بیشتر باهاش بحث کنم چون اصلن از اونایی نیست که زبون به دهن بگیره تا حرف بزنی چون سنش خیلی از من بیشتره فکر می کنه علامه ی دهره. ولی واقعن نه یک نفر مقصر تمام اتفاق هاست و نه یک نفر تنها مظلوم اون اتفاق. هیچ کس بی تقصیر نیست و از طرف دیگه هم قرار نیست تمام حق فقط با یه نفر باشه و نفر مقابل رو با چوب بزنیم.
تک تک این آدم های توی این عکس هم می تونن مقصر باشن هم به همون میزان توی دنیا حق داشته باشن. وقتی دعوا و بحثی رخ می ده قطعن یه آزاری این وسط بوده و طرف مقابل ری اکشن نشون داده، هیچکس بی خودی از کوره در نمیره، پس یکی اگه میاد پیشتون حرف می زنه و درد دل می کنه یا خودتون با کسی حرف می زنین اون سمت قضیه رو هم در نظر بگیرین خودتونو مظلوم نشون ندید که فقط وجهه ی فرد مقابل رو خراب کنین و از خودتون یه فرشته ی بی عیب و نقص بسازین. از بد بودن خودتونم بگین و اینکه اگه عصبانی بشید شما هم به یه غول گنده ی غیر قابل کنترل تبدیل می شید.
واقعن دارم روی خودم سر این مقوله کار می کنم،پذیرشش قزعن نیاز به تمرین داره و خودتو کوفتن و از نو ساختن،ولی واقعن دارم تمرینش می کنم.
این مدت یه چیز دیگه رو هم دارم به مغزم فرو می کنم که ملکه ی ذهنم شه؛ اگر سر دلم سنگین بود و احیانن خواستم با کسی حرف بزنم فقط حرف بزنم،جلوی خودمو بگیرم و توهین نکنم، چون به همون میزان منم می تونم مقصر باشم و به همون اندازه هم فرد مقابل می تونه حق داشته باشه. و اینکه قرار باشه بدگویی طرف مقابل رو کنم دارم به دیگران این اجازه رو می دم به اون آدم توهین کنن،آدمی که قطعن یک روزی دوست خوب یا پارتنر خوب یا فامیل و آشنای خوبی برام بوده. دنیا به طرز عجیب غریبی کوچیکه به همون اندازه که میم توی اونجا و شین اینجا می تونن توی یه بازه ی زمانی کوچولو یه کیف عین هم و هم رنگ بخرن ممکنه دوباره با اون آدمی که بحث و دعوا داشتین یه جای دیگه از جهان دوباره هم مسیر بشین ولی وقتی به اطرافیانتون این اجازه رو دادین بهش توهین کنن کاملن احترام اون فرد رو گند زدین.
و اینکه وقتی کسی حرفی در مورد یکی دیگه میاره پیشتون دَم به دَمش ندین،چون دو روز دیگه اونا دوباره از باسن هم تناول می کنن و شما می مونین و حوضتون.به کرات برام رخ داده و الان دارن سعی می کنم فقط سکوت کنم.

اما چون دکانی نیست تا دوست معامله کند، آدم ها مانده اند بی دوست

انسان‌ها این حقیقت را فراموش کرده‌اند اما تو نباید فراموشش کنی. تو تا زنده‌ای نسبت به چیزی که اهلی کرده‌ای مسئولی

دردا و ندامتا که تا چشم زدیم، نابوده به کام خویش نابوده شدیم ...

هم ,یه ,رو ,حرف ,اون ,ی ,به همون ,حق داشته ,و از ,مقابل رو ,حرف می

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Patrice's memory waynoudenhau اخبار خاش دفتر وکالت وکیل لیست وکلا Luella's site restnisofju toculita دانلود تحقیق رایگان شهرم یزدعشقم هامانه3 امپراطوری قلب ها