محل تبلیغات شما

اما چون دکانی نیست تا دوست معامله کند آدم ها مانده اند بی دوست

تو اگر دوست می خواهی خب مرا اهلی کن

_اهلی کردن یعنی چه؟

به معنای ایجاد علاقه کردن است

به شازده کوچولوی صوتی با صدای شاملو نیاز دارم که هربار وقتی به ملاقاتش با مار می رسه و التماس می کنه که با یه نیش اونو دوباره به اخترکش برگردونه، انگار کنم که بار اوله گوش می دم و با بدن بی جون شازده وسط بیابون سوگواری کنم و بعد چشمام از اشک سنگین شن و خواب مصنوعی سراغم بیاد تنها قصه ی جهان که خسته‌ م نمی کنه، تنها غُصه ی جهان که می دونم قصه ای بیش نیست ولی هربار که با زیباییش می سازتم ده بار با غمش می شکنم، غم روباه،دلتنگی شازده کوچولو،تنهایی گل سرخ،مظلومیت بره ی توی جعبه،برای همیشه غمگین بودن خلبان که دوستی به این قشنگی رو از دست می ده، حتی قادرم غصه ی فیل توی شکم مار بوآ رو هم بخورم و با اونم های های اشک بریزم. تنها تکرار جهان که هم برام شگفتی داره هم رنجم می ده و مچاله م می کنه و مثل الان پرتم می کنه یه گوشه

تنها کتابی که انقدر خوندم و شنفتم که دیگه تو تک تک سلول هام ریشه دوونده. چقدر می تونی لطیف و دوست داشتنی و نازک نارنجی باشی شازده ؟ و البته تا دلت بخواد آزاردهنده،فکر نکن وقتی به باغ گل سرخ ها رسیدی و بهشون چشم دوختی دور دور زدن چشماتو ندیدم همون یک ثانیه شک کردن به گل سرخت هم هربار که قصه ت رو می خونم، تو رو چند ثانیه از چشمم می اندازه چون مست نگاه کردن به اون گل های سرخ بی عطر و بوی فکستنی شدی. اون گل سرخ ها جلوی پای هر عابری خودشونو می آراییدن و دلبری های احمقانه می کردن ولی گل سرخ تو فقط محض تو صبح ها زیر نور خورشید به خودش رسیدگی می کرد و زیر چشمی تو رو می پایید وقتی از سر تحسین بهش چشم می دوختی.

اگه چهل و سه مرتبه هم غروب خورشید رو نگاه کنم بازم دلتنگیم کم نمی شه، باید یه مار پیدا کنم و خودمو به نیشش بسپرم، می دونم تنها راه چاره م همینه.

​​​​​​​

goush_mahi@

اما چون دکانی نیست تا دوست معامله کند، آدم ها مانده اند بی دوست

انسان‌ها این حقیقت را فراموش کرده‌اند اما تو نباید فراموشش کنی. تو تا زنده‌ای نسبت به چیزی که اهلی کرده‌ای مسئولی

دردا و ندامتا که تا چشم زدیم، نابوده به کام خویش نابوده شدیم ...

تو ,رو ,گل ,هم ,دوست ,های ,گل سرخ ,جهان که ,می کنه ,هربار که ,اهلی کن

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jose's blog طب سنتی ایرانی congaphopa حفاظ آکاردئون בَرهــَـــــــــــــــــــــــــᓄ ᓄــפּـزیــڪ iccomtingness پزشک دام اشعار علیرضاابراهیم پور " گیلانی" Maria's blog یادداشت ها